הודעות מערכת

פרלמנט תלמידים ומורים

פרלמנט תלמידים  ומורים – ביה"ס "ברנר" חם מן התנור בתאריך 20.11 התקיים פרלמנט תלמידים ומורים בביה"ס "ברנר". הפרלמנט היה שיאו של תהליך של הידברות ומתוך רצון לשיתוף תלמידים בחלק מאורחות

מחבקים את העוטף

גם שכבת יב' בתיכון ברנר כמו בתיכונים רבים החליטו לקחת חלק ולהיות שותפים פעילים במחאה הצודקת של הנוער מעוטף עזה, שהחל לצעוד צעדת מחאה ביום א' מתיכונם שבשער הנגב ועד

יום הזיכרון ליצחק רבין

יום רבין צוין הן בפעילות חינוכית והן בטקס מלמד, מחנך, מגוון שהתלמידים בהפקתה של מלכה שמיר הפליאו להגישו. זו הייתה חוויה מרשימה וראויה לציון. הטקס כלל קטעי קריאה של טקסטים, משחק, שירה ונגינה, מחול כאשר הקריינים קמים מתוך הקהל הישוב על רצפת אולם הספורט. תודה למלכה, תודה לכל המורים והתלמידים שהשתתפו בהפקת הטקס.

פעילות ביולוגיה י"א

תלמידי יא' הלומדים במסלול ביולוגיה יצאו לסיור ביולוגיה במכון וולקני. בתחילת הסיור שמעו התלמידים הרצאה בנושא הנדסה גנטית, והיו מופתעים לשמוע שהעגבניות, פירות ההדר ללא זרעים, אבטיחים ללא זרעים וכד' אינם מהונדסים גנטית. למעשה מדינת ישראל אינה משווקת כלל פירות וירקות שהונדסו גנטית. לאחר מכן עברו התלמידים לבנק הגנים לצמחי ארץ ישראל הנמצא במכון וולקני. התלמידים קיבלו הסבר מקיף על חשיבות שמירת הזרעים, וראו את הטיפול בזרעים שנאספים. משם עברו התלמידים לצפות בהדברה ביולוגית- שימוש במושית השבע (פרת משה רבינו) ובצרעה טפילית כדי להדביר טפיל שנקרא קמחית, שיכולת ההתרבות שלו מדהימה והנזק שהוא גורם לחקלאות הוא עצום. לסיום עברו התלמידים למחלקת אחסון, שם למדו על המחקרים הנעשים כדי להאריך את חיי המדף של הירקות והפירות שאנחנו אוכלים. הם ראו אבוקדו בן חודשיים שנראה כאילו נקטף אתמול, מלפפונים שאוכסנו באריזות מיוחדות והם בני שבועות, רימונים שנשמרו טריים חודשים ועוד. אחד הדברים שעושים במחלקה הוא מבחן טעימה. התלמידים טעמו שני זנים של קלמנטינה ואחרי שהצביעו מה טעים יותר ערכו בדיקות סוכר וחומציות לשני הזנים. הסיור היה מעניין ומעשיר.

יום סדנאות אמן לתלמידי מסלול אמנות

שנת הלימודים התחילה עבור תלמידי מסלול תולדות האמנות עם פעילות יצירתית ומגבשת. לאור בקשות התלמידים במסלול תולדות האמנות, הוחלט לארגן יום סדנאות אמן בו יחשפו לאמניות ויחוו טכניקות חדשות. את היום התחלנו בארוחת בוקר טעימה שאורגנה על ידי תלמידי המסלול ואחריה התחלנו בפעילות. הוזמנו שתי אמניות פעילות מתחום הציור וההדפס אשר חשפו בפני התלמידים את תהליכי העבודה שלהם, סיפרו על החוויות שלהן כאמניות פעילות ויצרו ביחד עם התלמידים יצירות משגעות. התגובות היו מצוינות, נרשמה התלהבות רבה – "גלית, ממש כיף לי", "אני לא רוצה שהיום הזה יגמר", "מתי נעשה את זה שוב?" – הן חלק מהתגובות החיוביות שנאמרו על ידי התלמידים במשך היום. חלק מתלמידי המסלול בשנתון יב' כבר אימצו את הטכניקות לטובת פרויקט הגמר שלהם במסלול. מחכים כבר בציפייה לפעילות הבאה…

ברכות לאורי מנדל על ההישג!

תלמיד י"ב 2 שלנו, אורי מנדל, שזכה אשתקד בפרס מצטיין הנשיא בין השאר על הישגיו הספורטיביים מלבד תכונותיו הטובות והצלחתו בלימודים, הגיע לאחרונה להישג נפלא בתחרות בינלאומית  באוסטריה.  אורי רץ את ריצת

השקפה: קהילות מורים ליצירת ידע ואמנות הוראה

מהלך השקפה מבקש לחולל תמורה באופני הלמידה והפיתוח המקצועי של אנשי ההוראה בישראל ולבססם על שיח פדגוגי משותף, באמצעות מורים מובילים המגבשים ומובילים קהילות לומדות של מורים. מאות מורים מובילים אשר נבחרו בקפידה בשל כישוריהם, יכולות ההנהגה שלהם והרצון שלהם לחולל שיפור מתמשך, מנהיגים ומנחים את קהילות המורים הבית-ספריות לשיח פדגוגי משותף ולשיפור ממשי בתהליכי ההוראה והלמידה. קהילות השקפה הן קהילות מורים הפועלות בבתי הספר בהנחיית מורים מובילים, ומקדמות ביחד ובאופן סדיר פרקטיקות וכלים לשיפור ההוראה והלמידה. קהילות השקפה פועלות באמצעות שיתוף בידע, בניסיון ובתובנות ובאמצעות חקירה משותפת.

חג שמח!

תיכון אזורי מקיף ע"ש י.ח. ברנר מאחל לכולם שנה טובה ומתוקה!
הקליקו כאן לכרטיסי ברכה לכבוד החג!

עבודת קיץ לתלמידי ח' העולים לכיתה ט' תשע"ט

העבודה מיועדת לתלמידים העולים ל-ט' בשנה"ל תשע"ט, אבל רק לתלמידי הקבצות א' במתמטיקה, ותלמידי הקבצה ב'1 שמעוניינים לעלות להקבצה א'. את העבודה יש להגיש בשיעור המתמטיקה הראשון בפתיחת שנת הלימודים. ללא הגשת העבודה, לא ניתן יהיה לגשת למבחן מעבר להקבצה א'.

יום "שיא" סייבר גיאוגרפי ארצי

יום "שיא" סייבר גיאוגרפי ארצי נערך בחודש שעבר 6/5 בהשתתפות 320 משתתפים. ייצגו את תיכון אזורי ברנר ארבעה תלמידי מסלול גיאוגרפיה משנתון י': נדב לזינגר, ניצן וייצמן, עומר גלילי וגיא אביעד בפרוייקט – מיפוי מקלטים בגבעת ברנר. הפרוייקט הוצג בפני ראש המועצה, דורון שידלוב, קב"ט המועצה, צוות חירום, מנהלת מחלקת החינוך במועצה, עליזה אילן. מצורפות תמונות של הכנס ושל התלמידים מציגים.

יום מסלול דיפלומטיה

בתאריך ה-23.5.2018 אירחנו בבית הספר יום שיא של מסלול דיפלומטיה, שבו קיימנו פעילות משותפת של סדנת מספרי סיפורים עם מורים ותלמידים מחמישה בתי ספר אחרים: ברנקו וייס מזכרת בתיה, רון

קבלת תעודות בגרות מחזור מ"ה

ביום שישי ה-4.5.18, הנהגנו מסורת חדשה בביה"ס: במקום משלוח תעודות בדואר, הזמנו את בוגרי מחזור מ"ה שסיימו אשתקד לקבל את תעודות הבגרות או הגמר מידי הצוות המחנך שליווה אותם במרבית או בכל הדרך. לשמחתנו הגיעו, מהצבא ומשנת השירות והמכינות, חלק ניכר מהתלמידים. הפגישה הייתה חוויה מרגשת להם ולנו!!!!
לחצו כאן כדי לראות תמונות נוספות!

טקס מצטייני משרד החינוך

התלמיד אורי מנדל מכיתה י"א והמורה הלית צ'רנוברוב הם מבין 70 התלמידים והמורים מרחבי הארץ שהשתתפו בטקס מצטיינים מיוחד בבית הנשיא בירושלים, במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין ושר החינוך נפתלי בנט. הטקס נערך לציון 70 שנות חינוך בישראל וכהצדעה למערכת החינוך. כבוד!
לחצו כאן כדי לראות תמונות נוספות!

מבחן פיז"ה

תיכון ברנר נבחר לייצג את ישראל בסקר פיז"ה הבינלאומי, וביום חמישי ה-8/3 ישתתפו בסקר 46 תלמידים משנתון ט' וי'. מחקר פיז"ה נערך על-ידי ארגון ה-OECD, ובוחן את אוריינות התלמידים בקריאה, מתמטיקה ומדעים, וכן משתתפות בו מדינות רבות מכל רחבי העולם. בהצלחה לכולם!

סיור מסלול גיאוגרפיה אדם וסביבה

בתאריך ה-19/2/18 התקיים סיור של מסלול "גיאוגרפיה אדם וסביבה". לחצו כאן כדי לראות את כל התמונות!

הסיור היה לנמל התעופה בן גוריון ולחברת Moovit במסגרת לימוד הנושאים:

תחבורה אווירית, גלובליזציה ומערכות מידע גיאוגרפיות -GIS ("סייבר גיאוגרפי").

בליווי צוות גיאוגרפיה: מיכל מאיר ואורלי אטיאס – רכזת המסלול

פעילות בכיתת סוציולוגיה י"א

  במהלך חודש ינואר, תלמידי מסלול מדעי החברה, כיתת י"א, נפגשו עם מייקל אלרואי, טרנסג'נדר, להרצאה מרתקת על מין, מגדר ומה שביניהם, זהות, חברות לתפקידי מין ומגדר והשפעת סוכני חברות

ערבים – שותפים או דיירי משנה?

בראשית החודש התקיים בשנתון י"א סמינר בשם "ערבים – שותפים או דיירי משנה?

מטרת הסמינר הייתה העשרת הידיעות בנושא המורכב, שבירת סטריאוטיפים, הכרת הציבור הערבי ישראלי שחיי בארץ באמצעות זימון מפגשים אנושיים ואולי אפילו קירוב לבבות. פתחו את הסמינר המורים להיסטוריה שלימדו בכיתות שיעור כפול בנושא הסכסוך היהודי ערבי. התלמידים ענו על שאלון בנושא ערביי ישראל, ולמדנו יחד על דברים אותם אנו יודעים על  ציבור ערביי ישראל ונושאים בהם אנו פחות בקיאים.

סיור תלמידי ביולוגיה לספארי

60 תלמידי מסלול ביולוגיה משנתון י"ב יצאו לסיור לימודי לספארי. סיור בדגש אבולוציה ואקולוגיה.

התחלנו בסיור בשטח הפתוח ופגשנו זברות, איילי תומפסון, יענים, קרנפים גנו, למדנו על התאמות, על שונות ואחידות במבנה. משם עברנו לסיור רגלי דרך החצר האוסטרלית ( קנגורו, אמו , קיוי וקזואר) למדנו על חיות כיס והשווינו ליונקי שליה, ראינו עטלפים שפרסו עבורנו כנפיים, עברנו דרך הפינגוינים ולמדנו מדוע יכולים לצלול ( מבנה העצמות), השווינו בין קופים, קופיפים וקופי אדם. טבלנו אצטרובלים בחמאת בוטנים והאכלנו את הקופים. ראינו כוח קומודו, זוחל ענק שאורכן כשניים וחצי מטר ולמדנו ממנו שצריך להתאזר בסבלנות כדי להשיג ארוחת גורמה. הלכנו לחצר הג'ירפות נכנסנו לתוכה והאכלנו את הג'ירפות. סיימנו בחצר הפילים, למדנו על ההבדל בין פיל אסיאתי לפיל אפריקאי (למי יש אוזניים גדולות יותר ומדוע?). התלמידים התלהבו, שאלו שאלות מעניינות וגילו ידע יפה מאד. המדריכים טענו כי הרבה זמן לא פגשו בתלמידים כל כך סקרנים וידענים.

כיתת פסיכולוגיה י"ב

תלמידי פסיכולוגיה סיכמו את למידתם אודות התיאוריה הפסיכו-סוציאלית של אריקסון באמצעות למידה מגוונת והדגימו אותה בעזרת תיאורי מקרה וסיכומה על בריסטולים.

"מגמוסיקה"

תודה לתלמידי מסלול מוסיקה על ערב של הנאה צרופה, שהפליאו לשיר ולנגן במגוון סגנונות. 

אי אפשר היה שלא להתפעל מעוצמת הזמרים והזמרות, מהיכולת הגבוהה שהפגינו התלמידים שאחזו במגוון כלים. היה נהדר! תודה למורה אבי טבח ולמורה הרכבים יבגני אשר מלווים את התלמידים כל השנה ובמיוחד לקראת הערב הזה.

לחצו כאן כדי לראות את שאר התמונות!

קישור לטופס בחירת המסלולים

שלום לתלמידי שנתון ט' ולהורים, תהליך בחירת המסלולים החל, בשעה טובה. מצורף קישור לטופס בחירת המסלולים. שימו לב שהינכם עומדים בתנאי הקבלה למסלולים שאותם אתם בוחרים. בהצלחה לכולם, צוות שנתון ט'

סמינר מסלול פילוסופיה

"הנאמן לעצמיותו, בן חורין הוא".

תלמידי מסלול פילוסופיה מכיתות י' י"א וי"ב יצאו לסמינר השנתי של שלושה ימים בקיבוץ חנתון. התלמידים למדו ותרגלו ביחד חופש ואותנטיות. למדנו, פגשנו, תרגלנו והתעמקנו בנושא מזוויות שונות – קריאת טקסטים, מתודות, סדנאות חווייתיות ומפגשים עם אנשים מעוררי השראה.

לחצו כאן כדי לקרוא עוד!

פעילות במסלול מדעי החברה

תלמידי סוציולוגיה בשנתון י' יצאו לסיור בחברה השומרונית בחולון; ותלמידי פסיכולוגיה בשנתון י"ב התנסו בסדנה "מדברים עם כלבים".
לחצו כאן כדי לקרוא עוד!

סיור מסלול פוליטיקה וממשל בכנסת ישראל

במהלך הסיור התלמידים ביקרו באולם המליאה בועדות הכנסת ואולם קבלת הפנים. לאחר הסיור הם נפגשו לשיחה מעניינת עם חברת הכנסת מיכל בירן מהמחנה הציוני. התלמידים למדו בקצרה על תפקידי חבר כנסת ועל זכויות העובדים בישראל.