מחבקים את העוטף

גם שכבת יב' בתיכון ברנר כמו בתיכונים רבים החליטו לקחת חלק ולהיות שותפים פעילים במחאה הצודקת של הנוער מעוטף עזה, שהחל לצעוד צעדת מחאה ביום א' מתיכונם שבשער הנגב ועד לכנסת ישראל שבירושלים.

חשבנו אנו חברי המנהיגות השנתונית של שכבת יב' על דרך בה נוכל לתרום ולו במעט למחאה חשובה זו, ולכן, יום שלישי האחרון הוקדש בבית הספר לעוטף.

כל תלמידי בית הספר הגיעו בחולצות שחורות והצטלמו עם הכיתוב "כולנו עם הדרום" ו"דרום שחור". בנוסף, חברי המנהיגות ושאר תלמידים מהשנתון ארגנו ותפעלו בית קפה שמכר עוגות ושתייה חמה שהוכנו על ידנו. ההכנסות הנאות בסך-1300 ₪ נתרמו לטובת הנערים מהעוטף ביום השלישי לצעדתם כששהו בקיבוץ נתיב הל"ה. הכסף התקבל בהתרגשות ובהערכה גדולה.

בתקווה לימים שקטים יותר,

ניר שמיר, טל גראזי, יונתן יחזקאלי ועידן תבור, בשם מנהיגות שנתון יב'.

 

הזדהות תלמידי ברנר עם תלמידי הדרום - 6.11.18

ידיעות נוספות

פרלמנט תלמידים ומורים

5 בדצמבר 2018

פרלמנט תלמידים  ומורים – ביה"ס "ברנר" חם מן התנור בתאריך 20.11 התקיים פרלמנט תלמידים ומורים בביה"ס "ברנר". הפרלמנט היה שיאו של תהליך של הידברות ומתוך רצון לשיתוף תלמידים בחלק מאורחות

פעילות ביולוגיה י"א

12 בנובמבר 2018

תלמידי יא' הלומדים במסלול ביולוגיה יצאו לסיור ביולוגיה במכון וולקני. בתחילת הסיור שמעו התלמידים הרצאה בנושא הנדסה גנטית, והיו מופתעים לשמוע שהעגבניות, פירות ההדר ללא זרעים, אבטיחים ללא זרעים וכד' אינם מהונדסים גנטית. למעשה מדינת ישראל אינה משווקת כלל פירות וירקות שהונדסו גנטית. לאחר מכן עברו התלמידים לבנק הגנים לצמחי ארץ ישראל הנמצא במכון וולקני. התלמידים קיבלו הסבר מקיף על חשיבות שמירת הזרעים, וראו את הטיפול בזרעים שנאספים. משם עברו התלמידים לצפות בהדברה ביולוגית- שימוש במושית השבע (פרת משה רבינו) ובצרעה טפילית כדי להדביר טפיל שנקרא קמחית, שיכולת ההתרבות שלו מדהימה והנזק שהוא גורם לחקלאות הוא עצום. לסיום עברו התלמידים למחלקת אחסון, שם למדו על המחקרים הנעשים כדי להאריך את חיי המדף של הירקות והפירות שאנחנו אוכלים. הם ראו אבוקדו בן חודשיים שנראה כאילו נקטף אתמול, מלפפונים שאוכסנו באריזות מיוחדות והם בני שבועות, רימונים שנשמרו טריים חודשים ועוד. אחד הדברים שעושים במחלקה הוא מבחן טעימה. התלמידים טעמו שני זנים של קלמנטינה ואחרי שהצביעו מה טעים יותר ערכו בדיקות סוכר וחומציות לשני הזנים. הסיור היה מעניין ומעשיר.

יום סדנאות אמן לתלמידי מסלול אמנות

12 בנובמבר 2018

שנת הלימודים התחילה עבור תלמידי מסלול תולדות האמנות עם פעילות יצירתית ומגבשת. לאור בקשות התלמידים במסלול תולדות האמנות, הוחלט לארגן יום סדנאות אמן בו יחשפו לאמניות ויחוו טכניקות חדשות. את היום התחלנו בארוחת בוקר טעימה שאורגנה על ידי תלמידי המסלול ואחריה התחלנו בפעילות. הוזמנו שתי אמניות פעילות מתחום הציור וההדפס אשר חשפו בפני התלמידים את תהליכי העבודה שלהם, סיפרו על החוויות שלהן כאמניות פעילות ויצרו ביחד עם התלמידים יצירות משגעות. התגובות היו מצוינות, נרשמה התלהבות רבה – "גלית, ממש כיף לי", "אני לא רוצה שהיום הזה יגמר", "מתי נעשה את זה שוב?" – הן חלק מהתגובות החיוביות שנאמרו על ידי התלמידים במשך היום. חלק מתלמידי המסלול בשנתון יב' כבר אימצו את הטכניקות לטובת פרויקט הגמר שלהם במסלול. מחכים כבר בציפייה לפעילות הבאה…

יום הזיכרון ליצחק רבין

25 באוקטובר 2018

יום רבין צוין הן בפעילות חינוכית והן בטקס מלמד, מחנך, מגוון שהתלמידים בהפקתה של מלכה שמיר הפליאו להגישו. זו הייתה חוויה מרשימה וראויה לציון. הטקס כלל קטעי קריאה של טקסטים, משחק, שירה ונגינה, מחול כאשר הקריינים קמים מתוך הקהל הישוב על רצפת אולם הספורט. תודה למלכה, תודה לכל המורים והתלמידים שהשתתפו בהפקת הטקס.